30 kwietnia 2009 r. o godz. 16.00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w Żaganiu odbyło się kolejne już spotkanie z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki.

Dyskusja dotyczyła książki Kazimierza Szymeczko Fałszerze w sieci, w której udział wzięło 8 osób. Jak w każdej powieści, tak i w tej, młodzież dostrzegła podobieństwo zachowań głównych bohaterów z postępowaniem swoich kolegów i koleżanek, uczniów gimnazjum.

W każdej szkole zdarzają się takie przypadki, kiedy niewinne oskarżone zostają osoby o czyn, którego nie popełniły. Podobnie jak w powieści zmuszeni są do udowodnienia swojej niewinności. Niektórym uczniom przykleja się tzw. „etykietki”, muszą bardzo długo pracować nad zmianą swego wizerunku.

Książka wszystkim bardzo się podobała, ponieważ problemy współczesnej młodzieży w gruncie rzeczy są podobne, jak i środowisko w szkole.

Alicja Ptasińska
moderator DKK w Żaganiu