Majowe spotkanie DKK dla dzieci związane było z książką niemieckiej pisarki Elisabeth Zoller pt. ,,A jednak...strzelę!". Książka opisuje historię chłopca, który przez kilka lat, za milczącą zgodą całej klasy, regularnie poddawany jest aktom przemocy. Po przyjściu do nowej szkoły staje się okrutną zabawką w rekach trzech kolegów z klasy, którzy wymyślają coraz bardziej drastyczne sposoby znęcania się, czym w końcu doprowadzają do desperackiego kroku Niko.
Nasi młodzi klubowicze ocenili książkę jako bardzo prawdziwą, rozmawialiśmy jak zapobiegać takim sytuacjom i nie dopuścić, by w naszej obecności dochodziło do przemocy wobec innych osób. I to nie tylko w szkole, ale też w domu, czy każdym innym miejscu , w którym się znaleźć.

Irena Ludwig
moderator DKK przy Bibliotece w Jasieniu