238Przez trzy dni (od 19 do 21 maja br.) Dyskusyjne Kluby Książki dla dzieci i młodzieży w Łagowie, Świebodzinie, Rybakach, Osiecznicy, Filii nr 9 - Bibliotece Bromby i Przyjaciół, Nowogrodzie Bobrzańskim oraz biblioteki w Świdnicy i Kargowej gościły, długo wyczekiwanego, pisarza dla dzieci – Grzegorza Kasdepke. Jego książki o bliźniakach Kubie i Bubie, Detektywie Pozytywce czy Kacprze biją rekordy popularności w lubuskich bibliotekach.

Najmłodsi czytelnicy i klubowicze nie mogli doczekać się spotkania z autorem, nerwowo wyglądali bajkopisarza, który podczas spotkań dla wszystkich małych czytelników miał zagadkę, miłe słowo, uśmiech i odpowiedź na każde pytanie – nawet te najdziwniejsze, najzabawniejsze oraz… najintymniejsze. Wybuchy śmiechu towarzyszyły czytanym przez gościa fragmentom jego książek „Mam prawo”, Bon czy ton”, „Przyjaciele”, „Rózga”.

Pan Grzegorz rozdał mnóstwo autografów i z żalem żegnany był przez dzieci. Ale nie martwmy się – z pisarzem zobaczmy się już w przyszłym roku!