Dnia 29 maja 2009 r. w Dyskusyjnym Klubie Książki przy MBP Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Żaganiu odbyło się kolejne już w tym roku spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki.
Wzięło w nim udział 6 osób w wieku od 9 do 16 lat, a omawiana była książka Francesci Simon.
Uczestnicy spotkania mieli wiele do powiedzenia na temat Karolka. Jednych wręcz denerwował, a inni uznali, że jest bardzo zabawny. Zauważyli, że wśród społeczności szkolnej można znaleźć osoby, które postępują identycznie jak bohater książki. Na pewno takie zachowanie nie jest pożądane, ale niektóre sytuacje z udziałem takich „Karolków” potrafią rozbawić do łez.

Alicja Ptasińska
Moderator DK w Żaganiu