3 czerwca odbyło się spotkanie z panią Małgorzatą Kalicińską, autorką książek Dom nad rozlewiskiem , Powroty nad rozlewiskiem. Miłość nad rozlewiskiem.
Na życzenie naszych pań z DKK oraz innych przybyłych na spotkanie gości, autorka bardzo dużo opowiedziała o sobie, swoim życiu prywatnym, o tworzeniu swoich książek. Dowiedziałyśmy się, że do napisania bestsellerów właściwie zmusiły ją dzieci, prosząc by
napisała historię rodziny na ich użytek. To świetna gaduła (sama o sobie mówi że „ma ruchomą szczękę”.) Zachęcała klubowiczki, by próbowały spisać historię własnej rodziny, że spisane na papierze wspomnienia nie zostaną zapomniane. W sposób niezwykle ciepły wspominała swoje dzieciństwo i zabawy z rówieśnikami na podwórku, swoich rodziców i wszystkich znajomych nawet tych, których nie darzy sympatią. O ich wadach mówi w taki sposób jakby to były zalety. To miła, sympatyczna i dowcipna kobieta, która stworzyła - jak napisał Andrzej Rostocki „wspaniałą pełną ciepła i życiowej mądrości opowieść o drodze, którą trzeba przejść, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi”.

Ksiązki Kalicińskiej polecamy wszystkim, chociaż myślę, że w tej chwili wcale tego nie wymagają (np. w naszej bibliotece trwają zapisy na te pozycje). Niecierpliwie czekamy na następne tytuły pani Małgorzaty Kalicińskiej.

Ewa Klisowska
DKK przy MBP w Szprotawie