We wtorek 9 czerwca o godzinie 12.30 w bibliotece w Bojadłach odbyło się inauguracyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Na tym spotkaniu zebrało się czternastu członków klubu. Klubowiczom został przedstawiony regulamin DKK. Pierwszą lekturą, którą poznały dzieci była książka Joanny Papuzińskiej pod tytułem " Nasza mama czarodziejka ". Dzieci były pod dużym wrażeniem przeczytanej książki. Szczególnie podobały im się kolorowe ilustracje, oraz opis przygód tytułowej mamy. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że każda mama to czarodziejka, gdyż zawsze potrafi znaleźć wyjście z każdej nawet najtrudniejszej sytuacji. Atmosfera była bardzo miła, dzieci przy herbatce i ciasteczkach rozmawiały o swoich wrażeniach z lektury. Na koniec w kąciku plastycznym powstały piękne rysunki, które oddawały w pełni obraz przeczytanej przez dzieci książki. Następne spotkanie DKK we wrześniu . Pozdrawiam moich klubowiczów.

Katarzyna Tomaszewska
moderator DKK dla dzieci przy bibliotece w Bojadłach