Dnia 4 czerwca 2009 roku o godzinie 16:00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy Bibliotece Publicznej im. Wiesława Sautera w Babimoście odbyło się spotkanie członków DKK Dzieci i Młodzieży. W miłej atmosferze przy herbatce i ciastkach, wchodzące w wiek dojrzewania dziewczyny dyskutowały na bardzo trudny temat molestowania seksualnego, który poruszony został w powieści pt: „Moja ciotka jest delfinem” twórczości Anny Proovost. Jak zostało stwierdzone jest to książka przeznaczona w szczególności dla nastolatków, ale również i dla dorosłych, dal których tabu jest wykorzystywanie seksualne dzieci, a szczegółowiej rzecz ujmując - dorastającej dziewczyny.
Pewnego dnia nastoletnia Tara przeprowadza się do nowego miasteczka, w którym mieszka siostra jej matki z rodziną. Z początku Tara i jej kuzynka nienawidzą się, biją i wyzywają. Z czasem jednak dziewczyny zaprzyjaźniają się, zwłaszcza, kiedy matka Tary popełnia samobójstwo przyjmując zbyt wielką dawkę leków. Tara strasznie cierpi z tego powodu i obwinia się o śmierć rodzicielki.
W tak trudnym czasie zaprzyjaźnia się ze swoją kuzynką i wyznaje jej okrutną prawdę o swoim „idealnym” ojcu, którego tak bardzo zazdrości jej kuzynka. Po pewnym czasie i dzięki namowom życzliwych jej osób Tara przekonuje się do terapii. Pomoc przyjaciół
na pewno wiele może zdziałać. Dziewczyna wraz z delfinami, którymi się opiekuje potrzebuje wsparcia i czasu, aby dojść do siebie i uporać się z wydarzeniami z przeszłości.
Tę książkę po prostu trzeba przeczytać. Choć jak zostało stwierdzone jest ona momentami bardzo smutna i przygnębiająca, o czym świadczyć może fakt, iż jedna z naszych czytelniczek nie doczytała książki do końca.

Marta Wieczorek
Moderator DKK w Babimoście