29 marca 2009 roku odbyło się pierwsze spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Krośnie Odrzańskim filia w Osiecznicy.
Dzieci zapoznały się z ideą i zasadami działania DKK. Obejrzały prezentację multimedialną o działalności Klubów w Polsce.
Omawialiśmy także publikację K. Grossman-Hensel’a „Przepis na miłość”. Książka bardzo podobała się dzieciom, ponieważ pokazała jak mama lubiąca bałagan i kolorowe rzeczy zakochała się w tacie, który uwielbiał porządek i czarno-białe rzeczy. Książka pokazała ogromną siłę miłości, pozwalającej na zakochanie się w sobie tak różniących się pod wieloma względami ludzi. Doszliśmy do wniosku, że w życiu przeciwieństwa się przyciągają i potrafią stworzyć szczęśliwą rodzinę. Dzieciom podobały się też ilustracje w książce. Temat książki spowodował, że dzieci opowiadały o okolicznościach poznania się swoich rodziców.

Barbara Przeździęk
moderator DKK w Osiecznicy