8 czerwca 2009 podczas spotkania DKK w Osiecznicy omówiliśmy spotkanie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke oraz dyskutowaliśmy o książce G. Kasdepke „Detektyw Pozytywka”. Było to ostatnie spotkanie przed wakacjami. Wybraliśmy też książkę na spotkanie po wakacjach oraz spisaliśmy tytuły książek, które chcielibyśmy przeczytać w przyszłości.
Spotkanie z pisarzem było bardzo udane. Pisarz zdobył sympatię dzieci swoim poczuciem humoru i umiejętnością nawiązywania kontaktu. Dzieci były bardzo zadowolone, mogły porozmawiać z pisarzem, a także kupić jego książki i uzyskać autograf.
Książka o sympatycznym Detektywie Pozytywce podobała się dzieciom młodszym bo mogły wraz z nim rozwiązywać zagadki kryminalne. Dzieci nauczyły się, że myśląc logicznie można wiele spraw łatwo rozwiązać.
Następne spotkanie w DKK we wrześniu. Pozdrawiam moich klubowiczów!

Barbara Przeździęk
moderator DKK w Osiecznicy