8 października 2009 r. w bibliotece Złotnik odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, a to za przyczyną „Szkoła piękności w Kabulu" Deborach Rodriguez. Lektura bardzo podobała się czytelniczkom DKK. Dzięki niej daleki Afganistan, a szczególnie miasto Kabul, stały się trochę bliższe.
Elżbieta Stec, jedna z uczestniczek, pisze:
„Kabul, miasto znane nam przede wszystkim z telewizji, która przekazuje relacje w związku z toczącą się tam od lat wojną. Oglądamy więc zburzone domy, zakurzone ulice, wystraszone dzieci. Myślałyśmy, że taki też obraz przedstawi nam Deborah Rodriguez w książce pt. ”Szkoła piękności w Kabulu”. A tu miłe zaskoczenie. Wojna wojną, a życie toczy się i jesteśmy świadkami pięknie opisanego ślubu, a raczej przygotowań do niego. Jesteśmy zdumieni, że pod „szarymi burkami” kryją się zadbane śliczne kobiety. Dowiadujemy się jakim bogactwem muszą dysponować rodzice, którzy chcą „kupić” żonę swojemu synowi. Książka jest pełna takich kontrastów. Z ogromnym zaciekawieniem śledziłyśmy losy bohaterek i autorki, dzięki niej daleki Afganistan, a w nim Kabul, stał się trochę bliższy.
Lektura godna polecenia więc serdecznie zachęcamy do sięgnięcia i przeczytania. Naprawdę warto!

Bibliotekarz nadzorujący
Emilia Klusek GBP Bieniów filia Złotnik.