6 października 2009 r. DKK w Bibliotece Bromby i Przyjaciół gościło popularną autorkę książek dla dzieci - Roksanę Jędrzejewską-Wróbel. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas drugich ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 7. Mali czytelnicy wcześniej wypożyczyli książki i zapoznali się z twórczością gościa.
Na samym początku pisarka opowiedziała nam o egzotycznej wycieczce do Indii, o kulturze i tradycjach, łącznie z pokazaniem swojej barwnej chusty. Dzieci były oczarowane. Następnie krok po kroku autorka pokazywała i omawiała swoje książki od pierwszej do ostatniej. Uchyliła również rąbka tajemnicy na temat warsztatu pisarskiego, który czasami bywa trudny np. w odniesieniu do książki „Kosmita”, gdzie opisany jest autyzm widziany oczami dziecka - siostry. Urodził jej się chory brat i cała rodzina zmaga się z tym problemem. Autorka bywała na różnych spotkaniach o autyzmie i widziała takie dzieci.
Dużo uwagi poświęciła również książce „Elementarz demokracji - jak to działa”. Dowiedzieliśmy się co może zdziałać np. radny w każdym mieście. Roksana Jęrzejewska -Wróbel pochwaliła się także, że była w Parlamencie w Warszawie. Na koniec dzieci miały dużo pytań, na które wyczerpująco odpowiadała. Wykorzystała również swój rekwizyt- sznurek , przy pomocy którego bardzo obrazowo opowiedziała dzieciom jak powstaje książka .
Żegnaliśmy się uradowani i wzbogaceni o spotkanie. Dużo dzieci zakupiło książki prosząc o wpis na pamiątkę.
Anna Kwapińska
Moderator DKK w Filii nr 9 w Zielonej Górze