5 października 2009 DKK dla dzieci przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Bojadłach gościło popularną autorkę książek dla dzieci - Roksanę Jędrzejewską-Wróbel. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej. Czytelnicy wcześniej zapoznali się z twórczością gościa, czytając książkę pt. „Florka. Listy do Józefiny”.
Na początku spotkania pisarka opowiedziała nam o egzotycznej podróży do Indii. Następnie pokazywała i omawiała jak powstawały jej książki. Opowiadała również o tym, że pisanie nie przychodzi tak łatwo jak nam się zdaje.
Na spotkaniu Roksana Jedzrzejewska-Wróbel dużo uwagi poświęciła również książce „Elementarz demokracji - jak to działa". Dowiedzieliśmy się co może zdziałać np. radny w mieście lub na wsi. Nasz gość namawiał nas także do puszczenia wodzy fantazji i opisania w formie bajki historii budynku, w którym mieści się nasza biblioteka, jak również sąsiedniego pałacu. Na zakończenie spotkania autorka odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci.
Spotkanie z pisarką przyniosło dzieciom wiele fascynujących przeżyć. Część z nich zakupiła książki autorki. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe autografy, a autorka ilustrację do książki wykonaną przez dzieci z DKK. Spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci .

Katarzyna Tomaszewska
Moderator DKK dla dzieci GBP w Bojadłach