Dnia 24 października 2009 roku w Bibliotece Publicznej w Babimoście odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci i Młodzieży. Tym razem dziewczyny z naszego klubu dyskutowały na temat książki, pt: „Oj Hela” autorstwa Barbary Stenki. Jak zostało ogólnie stwierdzone jest to książka przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat. Ponieważ do naszego klubu należą dziewczyny o parę lat starsze książka nie spotkała się z pochlebnymi opiniami i została uznana za książkę „dla przedszkolaków”. Jedyne, co działało na korzyść omawianej pozycji książkowej to jej prosty język, oraz w sposób barwny i ciekawy przedstawione historie tytułowej bohaterki, które wprawiały w dobry nastrój i przywoływały wspomnienia z dzieciństwa. Jako trzynastolatka, w skali od 1 do 10 punktów daję tej książce 5 punktów.

Agata Rzeska
DKK w Babimoście