W ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej w Długiem w dn. 29.10.2009 r. odbyło się spotkanie z Ewą Nowak. Pisarka jest autorką felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Gość opowiadał o swoich książkach, inspiracjach twórczych oraz odpowiadał na wszystkie pytania uczestników. W spotkaniu oprócz uczniów Szkoły Podstawowej w Długiem udział wzięły członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki i Klubu Miłośników Książki z Gimnazjum Nr 1 w Szprotawie. Długa kolejka chętnych po autograf pisarki wymownie świadczyła o popularności jej książek.

Matoga Jadwiga
moderator DKK w Długiem