Książka Małgorzaty Budzyńskiej pt. Ala Makota opowiada o perypetiach nastoletniej dziewczyny, która tak jak każda współczesna nastolatka zmaga się
z problemami. Jednym z problemów Ali jest kryzys w małżeństwie rodziców. Drugim problemem bohaterki jest mała popularność w szkole. W książce znajdują się cytaty znanych polskich i zagraniczny sław. Moim zdaniem książka była ciekawa i pouczająca, ponieważ ilustruje nam współczesne problemy z którymi możemy zmagać się my sami.
Polecam książkę tym osobą, które mają problemy w życiu codziennym. Dorośli są w błędzie sądząc, że ich dzieci nie mają problemów. Autorka podkreśla nam, jaką cenną i ważną wartością życiową jest rodzina.
Aleksandra Dzikowska kl. I c PG Nr 1
DKK Żagań