Po wakacjach spotkaliśmy się 25 września w DKK w Osiecznicy. Dyskutowaliśmy o książce L. Bardijewskiej „Dom ośmiu tajemnic”. Dom numer 8 to nowy dom Marcina. Dom pełen tajemnic. Stara kamienica i ulica pomagają nowym lokatorom odkryć swoje sekrety. Chłopiec, główny bohater książki, przeżył tam niezwykłe przygody, przenosił się w czasie i poznał historię dawnych mieszkańców domu. Dzieciom podobał się wąż Dusigroszek, łapiący myszy w zastępstwie strachliwego kota Gnieciucha oraz skrzat Rumorek. Książka tak się dzieciom spodobała, że ułożyły krzyżówkę związaną z treścią książki.

Moderator DKK w Osiecznicy
Barbara Przeździęk