14. 10. 2009 w DKK w Osiecznicy rozmawialiśmy o książce A. Kuciak „Przygody Kota Murmurando”. Książka podobała się dzieciom. Jest to opowieść o kotach, z których jeden połknął księżyc, a inny polował na myszy przy użyciu serów i fetorów. Są też inne opowieści przeplatane różnymi wierszami. Są to takie dziwne bajki językowe, pełne żelazek z duszą, zegarów z tikiem nerwowym czy chodzących ze sobą butów, pocierających się noskami.
Dzieciom najbardziej podobała się zabawna opowieść o przyjęciu u Marysi z „Nanibowymi gośćmi”. Podczas spotkania dzieci rysowały „swojego” kota Murmurando.

Moderator DKK w Osiecznicy
Barbara Przeździęk