Był mroźny zimowy dzień. Ulice były zasypane białym śniegiem, w powietrzu unosił się zapach przygody. Pokonując zaspy i oblodzone chodniki szybkim krokiem w kierunku Biblioteki zmierzały mamy z dziećmi. Postanowiliśmy towarzyszyć Walerii w długiej podróży do Piernikowa, by odwiedzić sklep z ciasteczkami pana Cynamona. Gąska, główna bohaterka książki „Cecylka Knedelek i ulica ciasteczkowa”, na wyprawę chciała zabrać swoich przyjaciół, by kupić ulubione ciasteczka ryżowe, z których słynęło Piernikowo. Niestety nikt nie miał czasu iść z Walerią na ulicę Ciasteczkową, bo wszyscy spieszyli się do Oddziału dla Dzieci, gdzie tradycyjnie we wtorkowe popołudnie odbywało się spotkanie Klubu Mam. Gąska Waleria, zawsze miła i uczynna, kupiła smakołyki dla mieszkańców Knedelkowa: kokosowe kurczątka, pomarańczowe krążki, migdałowe rogaliki, kruche zajączki, jadalne guziki i cukrowe bliźniaczki. Po powrocie do domu okazało się jednak, że nasza bohaterka zapomniała o ryżowych ciasteczkach, które tak bardzo lubiła. Wszystkim zrobiło się smutno. Aby rozweselić zmartwioną gąskę, jej przyjaciele przygotowali dla niej niespodziankę – ogrodową kuchnię, w której upiekli ciasteczka. Historia knedelkowian spodobała się małym klubowiczom, tym bardziej, że sami mogli spróbować specjału pana Cynamona. Razem z mamami zasiedli przy stole i zajadali ryżowe ciasteczka, zdobiąc je konfiturą truskawkową.