23112 kwietnia, w ramach Dyskusyjnych Klubów Ksiązki, odbędą się dwa spotkania (w Zawadzie i Zielonej Górze) z Elizą Piotrowską, autorką poczytnych książek dla najmłodszych m.in.:  Alfabecik dla dzieci, Cyferki dla niewielkich, Książeczka-wycieczka po miastach i miasteczkach, Ortografia, A ja nie pozwolę nudzić Wam się w szkole!, To miasto nazywa się Rzym, Ciocia Jadzia.

Pisarka i ilustratorka ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Poznańskim i studia specjalizacyjne na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie. Jest pracownikiem Muzeum Narodowego w Poznaniu. Stale współpracuje z "Misiem" i "Świerszczykiem".