Spotkanie odbyło się 19 stycznia 2010 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bojadłach. Omawialiśmy książkę pt. „Tajemnica diamentów”. Akcja książki rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. W miasteczku ktoś kradnie diamenty ze sklepu jubilerskiego. Codziennie ginie jeden. Wszystko wskazuje na to, że złodziejem musi być osoba z personelu. Policja jest bezradna. Sprawa zostaje powierzona młodym detektywom, którzy rozwiązują zagadkę. Książka świetnie nadaje się dla dzieci, które właśnie zaczynają czytać – duża czcionka, wiele ilustracji, trzymająca w napięciu akcja. Członkowie DKK dla dzieci w Bojadłach polecają gorąco tę lekturę dla wszystkich miłośników mocnych wrażeń.
Kasia Tomaszewska
moderator DKKw Bojadłach