Dnia 10 lutego w bibliotece w Bojadłach odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci. Tematem naszej pogawędki była książka Agnieszki Kuciak pt. ”Przygody kota Murmurando”. Jest to przykład współczesnej bajki. Książka zawiera w sobie cztery opowiadania: tytułowe "Przygody kota Murmurando", "Tunikogo Niema", "Kot ma apetyt na myszy" oraz "Problemy kwiatów". Pierwsza z nich jest także podzielona na szereg krótkich, przygód, które przerywają różne wierszyki . Podstawową zaletą tych bajek jest język. Są to bajki językowe, pełne żelazek z duszą, zegarów z tikiem nerwowym czy chodzących ze sobą butów, które pocierają się noskami, Wydaje się, że "Przygody kota Murmurando" nie są kierowane do dzieci (które z resztą dziecko wie , czym jest dusza żelazka?). Z pewnością książka jest w stanie rozbawić również dorosłego czytelnika. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały ilustracje do ulubionych wierszy czytanej lektury.

Kasia Tomaszewska
moderator DKKw Bojadłach