„Nie szukaj cyrklem i miarką,
nie wódź oczami za bodaj najmniejszą szparką -
trzynasta odkryje się pod palcami
tych, co z początku są tacy sami,
tylko do góry nogami.”

Z pokolenia na pokolenie rodzina Tomczaków odziedzicza pięknie rzeźbione biurko, które zawiera aż 13 skrytek. Do tej pory potomkom prapraprapradziadka Ksawerego udało się odnaleźć 12 schowków. Asia i Michałek – dzieci obecnego właściciela mebla – próbują na własną rękę odgadnąć tajemnicę biurka. Oczywiście, zawsze dzieje się to pod nieobecność taty, który zabrania zbliżania się do zabytku. Nasi klubowicze z ciekawością zapoznawali się z perypetiami dwójki detektywów, którzy oprócz odkrywania tajemnic chodzili do szkoły, wyjechali do dziadków na wieś i nawet wyreżyserowali przedstawienie! Znaczna część naszego spotkania była zatem poświęcona rozwiązywaniu zagadek, posługiwaniu się tajnymi szyframi, runami czy Alfabetem Morse'a. Bardzo szybko nasze zebranie dobiegło końca i trzeba było się już żegnać.
Na następnym DKK porozmawiamy o kulturze, zwyczajach i obyczajach Indii. Poznamy dziewczynkę imieniem Koli, która pomimo młodego wieku, zmuszona została wejść w całkiem dorosłe życie. 15 marca będziemy gościć Glorię Whelan i jej „Bezdomnego ptaka”. Serdecznie zapraszamy!