Dnia 17 grudnia członkowie DKK w Bieniowie spotkali się, by wymienić opinie na temat ostatnio przeczytanej książki Elizabeth Zöller p.t. „A jednak… strzelę!”.
Na naszych czytelnikach powieść wywarła bardzo duże wrażenie. Poruszany jest w niej temat przemocy fizycznej i psychicznej w szkole. Ukazuje jak wiele nieszczęść i cierpienia niesie za sobą maltretowanie słabszych uczniów przez tych silniejszych, i jak strach przed oprawcami może sparaliżować życie dziecka. Zwraca uwagę na to, że należy interesować się dzieckiem oraz często z nim rozmawiać, tak by w razie kłopotów umiało i chciało zwrócić się do rodzica po pomoc.
Polecamy tę książkę zarówno młodzieży, jak i rodzicom, którzy mogą w niej przeczytać o tym, z jakimi problemami borykają się młodzi ludzie w dobie Internetu, gier komputerowych oraz wszechobecnej agresji.
Moderator DKK w Bieniowie
Jolanta Czaińska