„Książka jest niczym piękny ogród, który można włożyć do kieszeni „
(przysłowie chińskie)

23 lutego 2010 r. w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki .Wzięli w nim udział uczniowie klas 5-tych i 6-tych ze Szkoły Podstawowej nr 8. Otworzyła je p. Małgorzata Pawłowska pracownik Oddziału , a dzieciom towarzyszyły p. Wioletta Suchan – nauczyciel bibliotekarz i p. Izabela Czajka – nauczyciel j. polskiego.
Na początku wszyscy uczestnicy przedstawili się, powiedzieli, co lubią robić, jakie gatunki książek czytają i jakie są ich ulubione lektury. Następnie p. Małgorzata poinformowała o inicjatywie MBP, jaką jest DKK, o jego celach i zadaniach.
Wywiązała się ciekawa rozmowa na temat różnych przysłów związanych z książkami oraz wstępnie uczestnicy spotkania podzielili się wrażeniami z czytania pierwszej „zadanej” J przez DKK książki - Rafała Kosika „Felix, Net i Nika…” Przydzielono też zadania z nią związane na kolejne spotkanie.
Przed końcem spotkania wszyscy pozowali do pamiątkowych zdjęć i zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Aleksandra Zaborna
Moderator DKK w Żarach