Dnia 5.03.2010 r. w Bibliotece Publicznej w Długiem odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem skupiłyśmy się na książce M. Meysztowicz i G. Kasdepke „Przyjaciele”. Treść książki stanowią przygody gromadki dzieci z ulicy Śródmiejskiej. Obok dziecięcych zabaw i pomysłów odnaleźliśmy w lekturze wiele wątków wychowawczych , scen pouczających i humorystycznych.. Kolorowe ilustracje dopełniają całości. Zwieńczeniem naszej dyskusji były wypowiedzi dziewczynek nt . „ Przyjażń to...” oraz prace plastyczne obrazujące bohaterów tej książki. Rozważania nad tą pozycją przyniosła nam wiele nowych wrażeń ,przemyśleń i praktycznych wskazówek. Wszystko to składa się na interesującą pozycję dla młodych czytelników.

Opiekun DKK
Matoga Jadwiga