15 marca odbyło się już trzecie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Oddziale dla Dzieci. Nasi klubowicze z zapartym tchem śledzili losy 13-letniej bohaterki „Bezdomnego ptaka” Glorii Whelan.
Koli zgodnie ze zwyczajem wychodzi za mąż, niestety, jej rodzice są dość biedni i nie są w stanie dać jej posagu, który zapewniłby dobrego męża. Mimo wielu przeciwności losu nie poddaje się łatwo i dzięki przyjaźni, wytrwałości oraz niezwykłemu talentowi do haftowania będzie umiała odmienić swoje życie.
Młodzi czytelnicy z wielkim zaciekawieniem słuchali mini wykładu o kulturze Indii, religii, tradycjach, obyczajach. Z zainteresowaniem przyglądali się zabytkom, architekturze, zwracali uwagę na ubiór kobiet. Z pewnością było to ciekawe spotkanie z inną obyczajowością i poglądem na świat.
Na kolejne spotkanie zapraszamy już 19 kwietnia 2010 na godz. 16.00 do Oddziału dla Dzieci. Tym razem zajmiemy się zgoła odmienną literaturą, a mianowicie zawita do nas Cornelia Funke i jej „Atramentowe serce”.