Według mnie wartą polecenia książką jest pierwsza część "Serii niefortunnych zdarzeń" Przykry początek Lemony Snicket'a.
Książka ta opowiada o losach trzech sierot Baudeliare: Wioletki, Klausa i najmłodszego, Soneczka.
Dzieci te podczas zabawy na plaży dowiadują się, że ich dom spłonął, a rodziców uważa się za zaginionych. Zostają one także powiadomione, że zostały zaadoptowane przez nieznanego wujka Olafa. Są u niego źle traktowane i postanawiają uciec. Akcja toczy się przez 13 tomów, w których dowiadujemy się, że Olaf ściga dzieci, żądny majątku, który jako najstarsza odziedziczyła po rodzicach Wioletka. Okazuje się także, że rodzice sierot mogą żyć i są związani z tajemniczą organizacją o nazwie WZS. Co prawda sieroty Baudeliare poznają w kilku tomach swoich krewnych, lecz Olaf zawsze doprowadza do ich śmierci. Myślę, że ta książka, jak i ich cała seria, warte są polecenia ze względu na niesamowite zwroty akcji, przygody trójki bohaterów, jak i także dzięki temu, że została ona znakomicie napisana przez autora. Książka spodobała mi się i zainspirowała do przeczytania kolejnych jej części.

Mateusz Kuc kl VIa
Publiczna Szkoła Podstawowa nr7