Dnia 4 lutego 2010r. o godzinie 16.45 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Miejskiej im. Wiesława Sutera w Babimoście. W miłej atmosferze przy herbacie oraz ciastkach omawiana była książka „Pamiętnik nastolatki” autorstwa Beaty Andrzejczuk.
Książka opowiada o problemach, miłościach młodych ludzi. Jest to pamiętnik Natalii - nastolatki, która jest jego główną bohaterką.
Dziewczyna zmaga się z wieloma problemami: ze szkołą, rodzicami, przyjaciółmi i miłością. W szkole ma kłopoty ze znienawidzonym przez siebie przedmiotem - matematyką. W domu czuje się gorsza, słysząc ciągłe pochwały dla swojej siostry - Zuzi, która jest świetną pływaczką, a także uczennicą oraz dla jej brata Bazyla, umysłu ścisłego. Postanawia więc odnaleźć pasję próbując się w sporcie. Ma także zmartwienia z powodu miłości i przyjaźni. Musi wybrać miedzy dwoma chłopakami - Jackiem, przyjacielem od dzieciństwa, a Bartoszem. Wybiera, ale robi to źle. Decydując się, odwracają się od niej przyjaciółki uważające, że odbiła komuś chłopaka. Przekonuje się o tym, że popełniła błąd. Mimo tego, dostaje drugą szansę na miłość. Rozwiązuje wszystkie problemy i szczęśliwa wyjeżdża na wakacje.
Książka ta jest dobrą zachętą do pisania pamiętnika, aby przelać na papier wszystkie troski i zmartwienia. Po kilkunastu latach można go otworzyć i pośmiać się.
Moim skromnym zdaniem opowieść – jako pamiętnik nastolatki napisana jest zbyt poważnym językiem, lecz pomijając ten fakt była bardzo ciekawa.

Daria Skalska