27 kwietnia o godz. 16:00 w Bibliotece w Chotkowie odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Rozmawialiśmy o książce Barbary Gawryluk pt. „W Zielonej Dolinie” w spotkaniu uczestniczyło pięcioro dzieci. Klubowiczom spodobały się liczne przygody bohaterów oraz nawiązywanie nowych przyjaźni pomiędzy dziećmi pochodzących z miast a dziećmi wiejskimi.
W książce dużo jest opisów przyrody - przedstawione są wiejskie zwierzęta, które dla dzieci z miasta są wielką nieznaną atrakcją oraz różne obyczaje panujące na wsi.
Akcja tej książki toczy się w małej miejscowości Górki podczas wakacji, dlatego nasi klubowicze polecają ją do przeczytania, bo do letniej przerwy zostało mało czasu.

Moderator DKK
Elżbieta Skrzyczewska