W ramach Tygodnia Bibliotek 12 maja w DKK w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek, pisarką edukacyjnych książek dla najmłodszych czytelników. Na niecodzienne wydarzenie zaproszeni zostali uczniowie klasy pierwszej i trzeciej ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Żarach. Spotkanie odbyło się dzięki Instytutowi Książki w Krakowie, który jest patronem Dyskusyjnych Klubów Książki a także Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze. Cóż było takiego odmiennego i niepowtarzalnego w tym przedsięwzięciu? Autorka nie tylko przedstawiła nam bohaterkę swoich utworów - Cecylkę Knedelek i opowiastkę z jej życia, ale również zaprosiła dzieci do wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych. Za sprawą Cecylki i jej najbliższych przyjaciół, którzy to odkryli przed naszymi milusińskimi tajniki świata kuchni, uczniowie żarskiej „ósemki” mogli wykazać się swoimi zdolnościami kucharskimi. Przy czym mieli okazję zdobyć akt nominowania na kuchareczkę i kuchcika, wykazując się pomysłowością w tworzeniu owocowych szaszłyków i truskawkowych guzików. Zabawa była przednia, pełna wrażeń. A efekt pracy zadziwiający i smakowity. Dzięki temu spotkaniu udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Było coś dla ducha i ciała, o czym nasi czytelnicy na pewno będą długo pamiętać.

Małgorzata Pawłowska moderator DKK