W kawiarnianej atmosferze upłynęło spotkanie DKK przy Wypożyczalni Głównej. Postanowiliśmy wyjść w plener i w okolicznościach przyrody porozmawiać o książkach. Spotkanie to miało nieco inny charakter niż poprzednie, ponieważ nie omawialiśmy wcześniej wybranego tytułu, ale każdy z uczestników zaprezentował książkę, którą przeczytał i chciał polecić. Tematyka była więc różnorodna, od osobistych zwierzeń J.L. Wiśniewskiego, którego przepytywała Dorota Welleman („Arytmia uczuć”) po teologiczne rozważania ojca Wacława Hryniewicza („Nadzieje leczy”).
Ten ostatni tytuł – to książka o działaniu terapeutycznym, której przewodnim motywem jest pytanie o sens cierpienia i zaakceptowanie jego obecności . Ten tytuł dobrze sprawdził sie w trudnym czasie, jakim była dla nas kwietniowa żałoba narodowa. Jest to lektura, która skłania czytelnika nawet do medytacji.
Z innej nieco półki - „Homobiografie” książka Krzysztofa Tomasika – zawierająca opowieści o życiu przede wszystkim prywatnym polskich pisarzy i pisarek XIX i XX wieku. Ciekawi o tyle, że przez lata temat homoseksualizmu omijano w oficjalnych biografiach. Zilustrowana cytatami i fragmentami z dzienników i pamiętników samych bohaterów.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.