Dnia 6 kwietnia odbyło się spotkanie DKK dla Dzieci. Na tapecie była książka Mariusza Niemyckiego pt.” Zaczarowany dom Matyldy” .Główna bohaterka tej lektury to dziewięcioletnia Matylda, która po roku od tragicznej śmierci matki przeprowadza się z tatą do wiejskiego domu. Dziewczynka nie potrafi się pogodzić z utratą najbliższej osoby i wciąż chce być smutna: wydaje się jej, że tylko tak wolno się zachowywać, skoro mama nie żyje. W nowym domu jednak dzieją się rzeczy niezrozumiałe: Matylda wyraźnie słyszy czyjś głos i widzi małego radosnego chłopczyka. Jeden z sąsiadów zostaje dobrym przyjacielem bohaterki, a przyjaciół będzie jej potrzeba, żeby pokonać Malinową Panią (znaną też jako Szarlotkowa Wiedźma). Bez pomocy nie obejdzie się również tata Matyldy… To książka pełna ciepła i baśniowych czarów. Niebanalna fabuła przykuwa uwagę małych odbiorców. „Zaczarowany dom Matyldy” nie nudzi i może znaleźć się w kanonie literatury dziecięcej. Członkowie klubu jednogłośnie stwierdzili, że jest to książka warta polecenia i przeczytania.

Moderator DKK
Tomaszewska Katarzyna