Na zakończenie wakacji, 31sierpnia 2010r, we wschowskiej bibliotece odbyło się spotkanie DKK, na którym omawiano książkę Vikas’a Swarup’a pt ,,Slumdog. Milioner z ulicy”.
To historia opowiedziana w pięknej, tętniącej energią i kolorytem formie. Zadziwia, śmieszy i wzrusza. To historia młodego chłopaka, o imieniu Ram, który został aresztowany za to, że bezbłędnie odpowiedział na wszystkie pytania, w indyjskiej edycji popularnego teleturnieju ,,Kto wygra miliard?”.

Po próbach wymuszenia na chłopaku, przyznania się do oszustwa, do akcji wkracza młoda kobieta, podająca się za jego adwokatkę. Jednak aby mu pomóc, Ram musi udowodnić że nie oszukiwał. Wyjawia więc tajemnicę swojego sukcesu. Rozpoczyna niezwykle barwną i dynamiczną opowieść, o dorastaniu w bezwzględnych realiach indyjskiej biedoty, przemocy i miłości swojego życia. To ulica okazała się być jego prawdziwą szkołą – szkołą przetrwania.

Choć realia indyjskich slumsów nierzadko przygnębiają, to historia nabiera niezaprzeczalnego uroku dzięki wielu dowcipnym scenom, które neutralizują przykre, a czasem nawet dramatyczne sceny. Autor połączył wszystkie wątki, stosując technikę retrospekcji – Ram powraca do minionych zdarzeń, podczas których zdobył pozornie przypadkową wiedzę. Stopniowe odkrywanie przed czytelnikiem przygód chłopaka czyni książkę niezwykle wciągającą. Książka bardzo podobała się klubowiczom. Serdecznie polecam.

Moderator DKK we Wschowie
Danuta Ratuszniak