W dniach 5-6 października br. biblioteki w Osiecznicy, Brodach, Łagowie oraz w Babimoście gościły Pawła Beręsewicza, autora książek dla dzieci i młodzieży.
Do wydanych książek autora należą m.in.: cykl opowieści o rodzinie Ciumków, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, czyli historię o Jacku, który zaplanował rozkochać w sobie tytułową bohaterkę, „Tajemnicę człowieka z blizną”, a także „Czy pisarzom burczy w brzuchu” – w której autor zebrał najciekawsze pytania zadawane przez dzieci podczas spotkań oraz udzielił na nie odpowiedzi.

W spotkaniach udział wzięły dzieci z klas trzecich, czwartych i piątych, które wykazały się dobrą znajomością twórczości gościa, cytowały z pamięci poszczególne utwory. Autor nie pozostawał dzieciom dłużny – zaproponował udział w mini-konkursie, opowiadał ciekawe historie, proponował spacer po bibliotece, które w magiczny sposób zamieniły się w główne ulice Warszawy.
Mali klubowicze DKK mieli okazję zadawania pytań. Dzieci ciekawił warsztat pracy pisarza, źródło inspiracji, ulubione książki autora. Jako, że pisarz to też człowiek, dzieci pytały także o prywatną sferę, a interesowało je głównie: wiek autora, sposób spędzania czasu wolnego, ulubione zwierzę.
Po spotkaniu Paweł Beręsewicz chętnie podpisywał swoje książki, wpisywał się do ksiąg pamiątkowych klubów oraz pozował do zdjęć z dziećmi, do których obejrzenia gorąco zapraszamy.

215 216 217 220 221