W środę, 6 października 2010 r., w Bibliotece Publicznej w Łagowie odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem - pisarzem książek dla dzieci i młodzieży, który wydał m. in. "Lalki Dorotki'', ''Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek'', ''Co tam u Ciumków'', ''Na przykład Małgośka'', ''Tajemnica człowieka z blizną''.
Autor odwiedził bibliotekę w ramach DKK. W spotkaniu brali udział uczniowie kl. V Szkoły Podstawowej z Łagowa i Sieniawy. W czasie spotkania pisarz odpowiadał na zadawane przez młodych czytelników pytania. Były też zagadki językowe w których chętnie brali udział uczniowie. W dalszej części pisarz zapytał uczniów czy lubią rozmawiać o książkach. Chętnych do dyskusji zapraszał do stolika i tam proponował herbatę, a następnie w interesujący sposób prezentował swoje książki. Zachęcając tym samym do ich przeczytania.
Na zakończenie uczniowie wręczyli kwiaty i podziękowali za ciekawe spotkanie. Po spotkaniu pisarz wpisywał dedykacje do książek.