Piątkowe popołudnie w DKK Długie dnia 22.10.2010 upłynęło w atmosferze wspomnień, ciepła rodzinnego oraz dyskusji na temat „Wspominamy bajki naszego dzieciństwa”.
Jakie książki czytali Wam rodzice? Które z nich darzycie sentymentem? Do których często wracacie?- to tylko niektóre z pytań na które staraliśmy się udzielić odpowiedzi w czasie naszego spotkania.
W ustalonej kolejności dzieci opowiadały o swoich bajkach z dzieciństwa i refleksjach związanych z nimi. W ogólnym podsumowaniu stwierdziliśmy, że najczęściej czytanymi pozycjami były: „Kopciuszek”, baśnie Andersena, „Jaś i Małgosia”, „Śpiąca królewna”, „Pinokio”, „Czerwony Kapturek” oraz wiele innych bajek, które przywołują miłe i ciepłe wspomnienia z dzieciństwa. Mimo, że chłód za oknem temperatura naszego spotkania była wysoka i dopiero zapadający zmierzch przypomniał nam o zakończeniu. Szybciutko ustalając termin kolejnych rozważań o książkach rozeszliśmy się do domów.