Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Mirostowicach Dolnych – począwszy od klasy „0” systematycznie poznają twórczość Grzegorza Kasdepke.
Pierwszą pozycją przeczytaną przez członków klubu DKK była: „ Bonczy ton”. Dzieciom niezwykle podobały się zabawne zdarzenia z udziałem Kuby i Buby. Następnie czytaliśmy fragmenty książki „Co to znaczy”. W ubiegłym roku, 23. września - w „Dniu spadającego liścia” zapoznaliśmy się z książką „Tylko bez całowania”. Każdy klubowicz przygotował jeden rozdział. Podczas następnego spotkania, które odbyło się w październiku, rozmawialiśmy o emocjach i czytaliśmy najciekawsze fragmenty książki z tym związane. Najbardziej podobał nam się „Wstręt”. Urządziliśmy nawet konkurs śmiechu.

„Mam prawo”
Na kolejnym spotkaniu klubowiczów podjęliśmy niesłychanie trudny a zarazem bardzo ważny temat, mianowicie Prawa Dziecka. Miało to miejsce 19. lutego, przy omawianiu książki Grzegorza Kazdepke „Mam prawo”. Temat bardzo zainteresował czytelników, dlatego tez powrócimy do niego podczas kolejnego spotkania.

„Z piaskownicy w świat”
Dnia 3. marca bieżącego roku odbyło się w bibliotece podsumowanie książki „Z piaskownicy w świat”, której poświęciliśmy najwięcej czasu. Członkowie klubu, na lekcjach omawiali państwa, wykonywali ilustracje, wyszukiwali państwa na mapie. Dzieci zostały podzielone na pięć grup: Europejczycy, Azjaci, Afrykanie, Amerykanie oraz Wyspiarze. Każda grupa miała za zadanie odgadnąć zagadki o danych państwach, które zostały wylosowywane z kolorowych balonów, oznaczonych numerami. Zagadek było 28, dokładnie tyle samo co rozdziałów książki.
Przykładowa zagadka: Kangur skacze, biegnie struś, jaki to kraj – czy wiesz już?
Wszystkie dzieci wiedzą, że tu koale na drzewach siedzą.
Na zakończenie grupy wybrały jedno państwo i wykonały prace plastyczne na szarym papierze: nazwa państwa, flaga i co się z tym państwem kojarzy – ilustracje. Przygotowano również zagadki przy pomocy rekwizytów typu: czekolada, papirus, klocki lego, kastaniety i inne. Zadaniem było odgadnięcie z jakim państwem związany jest rekwizyt.
Zabawa była przednia. Książka ta a w raz z nią zajęcia na jej podstawie niezwykle wzbogaciły wiedzę dzieci o świecie.