Słońce Scortów – świeci w Mirostowicach Dolnych
Tematem kolejnego spotkania klubowiczów, które miało miejsce 5 maja 2010 roku była książka Laurent’a Gaude „Słońce Scortów”. Pogmatwane losy apulijskiego rodu wywołały ożywioną dyskusję w śród uczestniczek spotkania – dyskusji.

„Pulpet i Prudencja” - Joanny Olech

18 maja bieżącego roku podczas spotkania DKK w Mirostowicach Dolnych członkowie klubu przygotowywali prace plastyczne do konkursy ogłoszonego przez czasopismo „Victor junior” pod hasłem „Bliźniaki – smoki”. Prace plastyczne przedstawiały wyobrażenia dzieci o smokach. Prace jak zawsze były poprzedzone wcześniejszym, wspólnym czytaniem i omawianiem lektury.

„Noc w bibliotece”

Celem spotkania było podsumowanie działalności DKK, promowanie czytelnictwa (nowości czytelnicze) popularyzacja twórczości współczesnych polskich autorów piszących dla dzieci i młodzieży, pobudzanie dziecięcej wyobraźni i budzenie zainteresowań czytelniczych jak również wyrabianie samodzielności w nietypowych warunkach. Miejscem spotkania była biblioteka w Mirostowicach Dolnych, 28. maja 2010 roku godzina 19.00. Najaktywniejsi członkowie klubu otrzymali dyplomy, które wręczył Wójt Gminy Żary Jan Dżyga oraz miejscowy radny Zbigniew Witka.

Wiesława Zegiel
Bibliotekarz nadzorujący DKK