5 listopada 2010 roku, w piątek, miało miejsce pierwsze w DKK w Filii nr 11 spotkanie dla przedszkolaków. Dzieci przyszły na nie z rodzicami - po przeczytaniu książki Asa Lind '' Piaskowy Wilk''. Spotkanie rozpoczęło się kosmiczną zabawą ruchową, po której zaczęliśmy rozmawiać o książeczce.
Natalce podobał się język, którym porozumiewali się ze sobą Karusia i Piaskowy Wilk, a Oli ''Karusine wierzganie nóżkami'', Zuzia natomiast była zachwycona przyjęciem przygotowanym przez Piaskowego Wilka swojej małej przyjaciółce – podał herbatę o smaku świerku i malin oraz dwa rodzaje ciastek – ciastka marzenia i ciastka piaskowe.
Zabawa plastyczna polegała na usypywaniu Piaskowych Wilków z kaszki manny, muszelek zbożowych oraz wykorzystaniu farbek plakatowych. Przy pomocy rodziców powstały pomysłowe obrazki, które zostały zawieszone w holu biblioteki.

Na przyszłym spotkaniu książeczka N. Davies '' Kupa''. Serdecznie zapraszam 26 listopada 2010 o godz.16.30.

I. Zawistowska