Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w Słonem odbyło się 8 listopada 2010 roku. Rozmawialiśmy o książce Doroty Suwalskiej „Bruno i siostry”. W dyskusji padały same pozytywne opinie o jej treści z pewnością dlatego, że klubowicze dostrzegli tu wiele bliskich sobie tematów.
Bruno to uczeń szkoły podstawowej. Ma dwie siostry, które są powodem jego zmartwień, ale bez nich nie mógłby żyć. Interesuje się muzyką rockowa i literaturą (głównie opowieści o wampirach i wilkołakach). Ponadto sam jest narratorem książki i ma niebanalne przygody.
Książka jest nietypowa, zamiast rozdziałów są księgi, wstęp nie jest na wstępie, ale to nie koniec tego typu niespodzianek. „Ten początek to była zmyłka, ale to było fajne”- tak dzieci określiły zabiegi autorki, które najwyraźniej przypadły im do gustu.
Przygotowaliśmy także gazetkę ścienną, informującą o czytaniu w klubie, która mieści się na korytarzu, tuż przy wejściu do biblioteki.