W zimowej aurze spotkaliśmy się , aby porozmawiać o książce pani Ewy Nowak „Pajączek na rowerze”. Na okładce dzieci młodsze od uczestników naszego klubu, a jednak przeczytały wszystkie, ponieważ treść tej powieści głęboko trafia i powinni ją odkryć zarówno młodzież i dorośli. Ola i Łukasz dopiero co się poznali. Aleksandra Mróz energiczna i trudno z nią wytrzymać, Łukasz Tomaszewski delikatny , grzeczny i tylko by czytał książki. Poznali się , bo mama Łukasza przeprowadziła się do tego samego bloku. Obie mamy znały się wcześniej. Dzieciaki chodzą do tej samej klasy i dużo czasu spędzają razem. Tak zdecydowały mamy.
Między nimi rodzi sie prawdziwa przyjaźń i głębokie uczucie , które przetrwa na całe lata- dziecięca miłość.
Ważne życiowe zmiany towarzyszą naszym bohaterom. Rozstania, rozwody rodziców, nowe rodziny. Autorka znowu nam podpowiada że należy poważnie traktować dzieci. Rozmawiać z nimi nawet na najboleśniejsze tematy, a nie dyrygować i zawładnąć nimi. Do takiego wniosku doszli klubowicze. Tematy w niej zawarte są współczesne i tez trzeba umieć im sprostać. Klubowiczami kierowały emocje i sympatia dla tych dzieciaków. Oceniona na pięć. Warto przeczytać i nie zdradzimy czemu taki tytuł.
Przed nami jeszcze jedno spotkanie 20 grudnia. Będziemy czytać Jana Twardowskiego „Noc szczęśliwego rozwiązania.”

Ann Kwapińska