Uczniowie z Gimnazjum Nr 6, klasa z Gimnazjum Nr 4 i licealiści z LO-7. Polonistki i panie z bibliotek szkolnych mieli okazję bliżej poznać twórczość pani Ewy Nowak. Spotkanie odbyło się 3.grudnia 2010 roku w ranach DKK. Towarzyszył mu miły nastrój. Autorka opowiadała o sobie i swoich książkach. Zaprezentowała nam książkę dla dzieci młodszych „Środek kapusty”, w której umieściła wątki autobiograficzne . Powieść dedykowała bratu.
W innych swych powieściach kreśli cechy osobowości bohaterów. Ceni sobie przyjaźń, miłość i szacunek dla drugiej osoby. Jako pedagog i terapeuta świetnie trafiła do naszych odbiorców. Zadawała pytania, a nasi uczestnicy chętnie odpowiadali, ponieważ poruszane tematy dotyczyły również i ich samych. Tak samo jak bohaterów jej książek. Trochę miejsca poświęciła powieści „
Yellow Bahama w prążki”, która to została napisana z wysłanych do autorki e-maili. Hania opisuje siebie, swoja rodzinę, mamę bibliotekarkę oraz wiernego przyjaciela i kumpla od kołyski Piotrka. Dotyka i rozwiązuję problemy swoje i rówieśników. W tej powieści opisywane zabawne historie doprowadzają nas do śmiechu , który według autorki jest najlepszym lekarstwem na różne dolegliwości.
Na spotkaniu padały pytania dotyczące felietonów i listów na które odpowiada pisarka na łamach czasopism Victor Gimnazjalista i Gogito. . Była okazja do przeczytania.
Dowiedzieliśmy się, że w swojej bogatej twórczości opowiada zwyczajne historie nastolatków. Ich zmagania ze szkołą, rodzeństwem i światem. Dotyka tematów takich jak : bieda, bezrobocie, samotność, romans, choroba.
Nasi uczestnicy znali książki pani Ewy Nowak, ale kupowali te najnowsze. Otrzymali dedykacje i autografy.. Bardzo dziękujemy.

Anna Kwapińska