1115Dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki w Słonem spotkały się w grudniu 2010 roku dwukrotnie. Na pierwszym spotkaniu (13 grudnia) dyskutowaliśmy na temat książki Doroty Suwalskiej „Znowu kręcisz Zuźka”. Tytułowa postać, podobnie jak klubowicze, uczęszcza do szkoły podstawowej i pewnie dlatego jej przygody przypadły im do gustu. Sympatyczna dziewczynka opowiada o tym co dzieje się u niej w domu, w szkole, o czym marzy i z czym ma kłopoty. To zabawna i pouczająca lektura, z której można dowiedzieć się wiele o współczesnej rodzinie i szkole, dlatego polecamy ją do czytania dzieciom i dorosłym. Następnego dnia (14 grudnia) w nagrodę za sumienne czytanie książek pojechaliśmy do biblioteki w Świdnicy na przedstawienie teatralne pt. „Kozucha Kłamczucha” w wykonaniu Teatru Małych Form z Krakowa. Było wesoło i ciekawie.