1116Na kolejnym, grudniowym spotkaniu (20 grudnia) dyskutowaliśmy o problemie agresji w szkole. Podstawą do dialogu była książka Catherine De Pino „Śmierdzący ser”. Bohater książki, Aleks, jest dręczony przez Guza. Chłopiec wie, że musi coś z tym zrobić, ale czuje się bezradny, boi się poprosić o pomoc. Mimo to rodzice dowiadują się o problemie i wspólnie ustalają plan poradzenia sobie z oprawcą. Problem rozwiązuje się na korzyść Aleksa. Chłopiec odczuwa ulgę i staje się bardziej pewny siebie.
W trakcie dyskusji dzieci brały udział w zabawach i ćwiczeniach z asertywności, sygnalizowały z jakimi formami agresji w szkole spotykają się najczęściej. Wykonywały także plakaty i układały hasła będące formą negacji wobec agresywnych zachowań.