841W piątek, 14 stycznia 2011 roku, miało miejsce kolejne spotkanie w DKK w filii 11. Przedmiotem rozważań była książeczka ''Wszystko moje !'', czyli jak łatwo stracić przyjaciół, Nele Moost i Annet Rudolph.
Na spotkanie przybyły dzieci wraz z rodzicami. Głównym bohaterem książeczki jest kruk Skarpetka, którego może dałoby się lubić, gdyby nie jego podstępne wyłudzanie różnych przedmiotów od przyjaciół i ukrywanie ich w gnieździe. Przedmioty, takie jak: złoty łańcuszek, książka, pozytywka, pomarańczowa czapka, wóz strażacki, aksamitna poduszka, rolki oraz rowerek znalazły się w zestawie ukradzionych rzeczy. Zabawą ''w ciepło – zimno '' rozpoczęliśmy poszukiwania ich ''papierowej repliki '' w bibliotece Pomogliśmy przyjaciołom odzyskać przedmioty zabrane przez kruka Skarpetkę.
Dzieci razem z rodzicami stworzyły też opowiadanka. Najciekawsze należy do Zuzi i Jej rodziców"
''Pewnego zimowego poranka Strażak Stanisław - miś naprawiał swój wóz strażacki. Niestety awaria była bardzo poważna - Stanisław był już przekonany, że będzie musiał jeździć
rowerem, lecz przypomniał sobie, że jego kolega, Max, trzyma pod poduszką najcenniejszy skarb – książkę pt.'' Naprawa samochodów dla bystrzaków''. Staszek naciągnął na uszy swoja ulubiona czapkę , zerknął na zegarek na łańcuszku, po dziadku, i pomaszerował do Maxa, który mieszka na osiedlu ''Kolorowa Pozytywka''. Maxa niestety nie było- jeździł na rolkach, więc wóz strażacki nie mógł wyjechać do gaszenia pożaru Biblioteki Aleksandryjskiej.”
Następne spotkanie na temat ''Basi'' Zofii Staneckiej.
Serdecznie zapraszam.
Izabela Zawistowska