Jesienią 2010 roku spotykaliśmy się w klubie cztery razy.
We wrześniu omawialiśmy książkę M. Kordej „Sejf z milionem w środku, czyli bestseller III B”.
Felek jest nowym uczniem klasy III B. Jego największym marzeniem jest znalezienie prawdziwego przyjaciela. Trudno mu to zrealizować, ponieważ jest chory i dużo czasu spędza w szpitalach i często zmienia szkoły.
W nowej szkole jest zaledwie od pięciu dni, gdy słabnie na lekcji i trafia do szpitala. Dzieci z klasy postanawiają przygotować dla nowego kolegi książkę złożoną z opowiedzianych o sobie historii, aby Felek mógł wszystkich lepiej poznać. Dzieci zdradzają co ostatnio przeżyły, o czym marzą, co je denerwuje lub śmieszy. Z tych historii powstaje bestseller III B.
Książka podobała się dzieciom, bo była napisana z humorem, prostotą i mądrością o ich problemach.

Moderator DKK w Osiecznicy

Barbara Przeździęk