W październiku w Klubie dyskutowaliśmy o książce C. Funke „Dzikie Kury”. Książka opowiada o bandzie dziewcząt, które nazwały się Dzikimi Kurami i jako znak grupy zawiesiły sobie na szyjach kurze piórka. Zazwyczaj dziewczęta odgrywały się na wrogach, czyli chłopcach z bandy Pigmejów, a głównym wątkiem był spór dwóch grup, który zaczął się od wypuszczenia kur babci Szprotki. Ta zabawna książka podobała się dzieciom, bo akcja opowieści jest dynamiczna i wesoła jak jej bohaterki. Podczas spotkania dzieliliśmy się też wrażeniami ze spotkania z pisarzem P. Beręsewiczem. Dzieci były nim zachwycone, a jego książki są często wypożyczane z biblioteki.

Moderator DKK w Osiecznicy
Barbara Przeździęk