W grudniu w klubie DKK dyskutowaliśmy o książce J. Krzyżanek – „Cecylka Knedelek i poletko truskawek”. Dzieci w Knedelkowie świetnie się bawią bez telewizora i komputera. Mają głowy pełne pomysłów. Wannę zamieniają w okręt, który płynie po morzu, strych w królestwie okrutnej księżniczki, krzesła w pojazdy z krainy duchów. Stary karton w domek Baby Jagi, korytarz w sklep z Zabawkami, bibliotekę w księgarnię, pokój w pracownię krawiecką, a kuchnię w słodką krainę. Dzieciom bardzo podobały się przygody Cecylki i gąski Walerii a przede wszystkim przepisy i zdjęcia różnych słodkości zawarte w książce.
Moderator DKK w Osiecznicy
Barbara Przeździęk