Dnia 14.01.2011 r. Moderator DKK Janina Czechanowska przedstawiła przyszłym członkom, uczniom klas III szkoły podstawowej Dyskusyjnego Klubu Książki zasady uczestnictwa w klubie. Obok spotkań i dyskusji o przeczytanych książkach przewidziane są spotkania wyjazdowe z innymi klubami DKK, a także spotkanie integracyjne z klubowiczami i ich rodzicami w formie kuligu. Kandydaci do DKK zadawali pytania i zgłosili swoje propozycje działań, np. konkursy, zabawy, wystawki.
W Dyskusyjnym Klubie Książki dla dorosłych 14.01.2011 r. omówiono książkę „Berżetka bez przepisu” Krystyny Śmigielskiej. Książka nie wywołała entuzjazmu, poglądy autorki wyrażone przez bohaterów zostały odebrane jako bulwersujące i naciągane. Tok akcji był z góry przewidywalny i przez to mało zajmujący. Panie oceniły książkę na ocenę dostateczną.
18 lutego 2011 r. dyskutowano nad „Doliną Radości” Stefana Chwina. Książka zaciekawiła klubowiczki, wywołała ożywioną dyskusję. Podobała się wyobraźnia autora i rozmach epicki. Ocena 5.
Klub Dyskusyjny uczniów klas V i VI spotykał się 3-krotnie od września do stycznia 2010/2011 r. Niestety uczniowie po zmianie szkoły (poszli do tzw. dużej szkoły na ul. Kościelnej) nie byli w stanie w pełnym składzie stawić się na spotkania. Przeszkodę stanowią liczne koła zainteresowań, do których nauczyciele nie tylko zachęcają, ale wręcz przymuszają. Dzieci nie były w stanie wygospodarować czasu na uczestnictwo w spotkaniach DKK. Po 3-krotnych próbach kontynuacji spotkań postanowiono klub rozwiązać i dokonać nowego naboru uczniów z klas młodszych. W efekcie zdołano omówić trzy książki „Rama ½” , „Kroplówka z marzeniami” Marty Madery oraz „Żaba” Małgorzaty Musierowicz. Książki się podobały i zostały ocenione na pięć.
18 lutego 2011 r. po raz pierwszy dyskutowali o książce nowo zwerbowani członkowie klubu z klas trzecich szkoły podstawowej. Omawialiśmy Ireny Landau „Jest O.K.” Dzieci z sympatią podeszły do literackiego upośledzonego bohatera, natomiast w odniesieniu do dzieci ułomnych, z którymi mają do czynienia na co dzień, nie były już takie łaskawe.

Janina Czechanowska