25 lutego 2011 roku w DKK biblioteki Piotrusia Pana o godzinie 16.30 odbyło się spotkanie z ''Basią'' Zofii Staneckiej.
Rozmawialiśmy na temat wyglądu Basi, jej zainteresowań i o jej ulubionym zwierzątku – żółwiku. Basia chodzi do przedszkola, spędza tam czas typowo dla przedszkolaka: je śniadanie, obiad, uczestniczy w zajęciach plastycznych i wyjściach na plac zabaw. Bawi się w zabawy ''zakazane'': obrzucanie błotkiem, wchodzenie w kałużę. My – naśladując Basię i Jej koleżankę - zabawiliśmy się bezpiecznie w obrzucanie siebie papierowymi kulkami. Wspólnie stworzyliśmy też portret Basi. Na koniec stwierdziliśmy, że Basia może stać się serdeczną przyjaciółką wszystkich dzieci, tym samym zachęcając do czytania o jej przygodach.

Izabela Zawistowska